Translate

Deliler Kasabası

11 Kasım 2011 Cuma

"10 Yıldır AKP"

Orhan Bursalı'nın yeni kitabı "10 Yıldır AKP Uluslararası Göstergelerle Türkiye Röntgeni" Cumhuriyet Kitapları'ndan çıktı...
"Yani Dünya Nerede, Türkiye Nerede? Amacım, tartışmalara, Türkiye politikalarına, nesnel ve sayısal bir içerik kazandırmak" diyen Orhan Bursalı kitabını şu sözlerle anlattı:
Her gün tepemizde uçuşturulan Büyük Türkiye söylemleri havuzu içinde boğuluyoruz neredeyse. Arada derin nefes alıp, hey biraz durun bakalım, demeliyiz! Bütün büyüklük söylemlerinin hemen hepsini, sayıların, göstergelerin, matematik dilinin ve özellikle de dünyanın en temel gerçeği olan karşılaştırmalı kıyaslamalı bakışın kantarına vurmaya, hepsi kaç gram eder diye tartmaya, ölçmeye, biçmeye ve bunlara dayalı değerlendirmelere başvurmalıyız.

Bu kitapta yapılmak istenen de budur! Yani Dünya Nerede, Türkiye Nerede? Amacım, tartışmalara, Türkiye politikalarına, nesnel ve sayısal bir içerik kazandırmak. Bu nedenle diyorum ki, bırakalım artık sayılar, oranlar, kıyaslamalar konuşsun! Yeni bir konuşma ve tartışma dili oluşturalım!
Böylesi bir tartışma zemini, bize Türkiye'nin on yılda nereye vardığını net bir biçimde gösterecektir!
E-Kitap - E-book :kitap özetleri, kitap özeti, yeni çıkan kitaplar, romanlar, hikayeler, biyografiler, kitap oku, bedava kitap