Translate

Deliler Kasabası

5 Mart 2012 Pazartesi

Mustafa Balbay - Gülümsemek Direnmektir

Mustafa Balbay'dan: Gülümsemek Direnmektir

İkinci Ergenekon davasından yaklaşık 3 yıldır tutuklu olarak yargılanan Cumhuriyet Gazetesi yazarı, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın yeni kitabı 'Gülümsemek Direnmektir', Cumhuriyet Kitapları'ndan çıktı.
'Gülümsemek Direnmektir' sizinle aynı gökyüzünü paylaşan Mustafa Balbay’ın yaşam, gazetecilik, hukuk ve siyaset üzerine yazılarından oluşuyor.

Silivri Hapisanesi’nde tek başına ayrı bir hücrede tutulan Balbay’ın, yaşam sevincine, üretme tutkusuna, mücadele kararlılığına, daha yaşanılası bir Türkiye ve dünya arayışına siz de ortak olduğunuzu düşüneceksiniz.

Balbay, Silivri Toplama Kampı-Zulümhane kitabında Ergenekon davalarını ve hapishane yaşamını anlattı. Düşünüyorum O Halde Sanığım-Zulümname kitabında yaşadıklarını şiirsel bir dille kaleme aldı.
Demokrasi Tanrısı-Zulümdar kitabında Türkiye’nin 21. yüzyılın ilk 10 yılındaki genel görünümünü roman kurgusuyla yazdı. Bu kitap, Balbay’ın “Silivri Üçlemesi” adını verdiği o yapıtların çerçevesi niteliğinde.

E-Kitap - E-book :kitap özetleri, kitap özeti, yeni çıkan kitaplar, romanlar, hikayeler, biyografiler, kitap oku, bedava kitap